Czy szycie to taka prosta sprawa?

Kiedyś wydawało mi się to bardzo skomplikowane, później przyszedł czas, że wydawało mi się, że to przecież banalnie proste musi być. Bo w końcu materiał do materiału, maszyna w dłoń i rach ciach. A obecnie w praktyce wychodzi to różnie. I zaczynam rozumieć, że uszycie czegokolwiek wymaga dobrego planowania, bo bez tego jest dużo prucia. Zdecydowanie zajmuje mi to znacznie więcej czasu niż bym chciała, a i efekty nie zawsze są zadowalające.

Zauważyłam, że najwięcej czasu poza szyciem zajmuje mi wykrojenie części z materiału. Kombinowałam i kombinowałam co z tym zrobić i na razie jedyne moje wnioski są takie, że wycinam kształty z materiałów dzień lub kilka dni wcześniej, tak żeby podczas szycia mieć już gotowe części do szycia. Staram się wycinać wszystko co zaplanuję hurtem, ale to też nie jest dobra metoda. Obecnie mam wycięte poduszki chmurki z jednego materiału, leżą i czekają na swoją kolej. Ale generalnie mogę się wtedy skupić tylko na przeprasowaniu tkaniny przed szyciem i samym szyciem. I nie tracić zapału na cięcie i szukanie wykroju.

Żeby sobie też nieco uprościć sprawę i czegoś się nauczyć wybrałam się na jeden z kursów szycia w mojej okolicy. Trochę się nauczyłam m.in. jak wszywać zamek, co do tej pory było dla mnie dużą zagadką. I, tak wiem, że są różne tutoriale w sieci, ale dla mnie znacznie łatwiej jest kiedy zobaczę na żywo i prowadzący/a zajęcia powie mi jakie błędy robię i podpowie swoje triki.

A na zdjęciu – poduszka chmurka i poduszka wałek. W wersji saute – bez suwaka, z wypełnieniem kulką silikonową w środku. Szablon do poduszki chmurki wzięłam z którejś ze stron. Niestety nie pamiętam z której, ale łatwo można znaleźć ten sam wzór na wielu stronach. Co do wałka to wymierzyłam sobie taki jaki chciałam centymetrem i z obwodu złożonego prostokąta, który otrzymałam , wyliczyłam sobie ile powinien wynosić promień dwóch kół po bokach.

Komplet, który mogę spokojnie wyprać w pralce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *