Koniec jest moim początkiem

Książka „Koniec jest moim początkiem” to wnikliwe spojrzenie na własną przeszłość przez dziennikarza. Są to wspomnienia z pobytu w różnych krajach w momencie przełomowych zmian. Ważne sprawy z punktu historii przedstawione są w kontraście do obecnego życia autora. Tiziano Terzani umiera otoczony rodziną, ale na własnych warunkach.

Jego spojrzenie na życie w ciągu tych lat bardzo się zmieniło. Z człowieka, który przybierał różne maski wyłania się obraz mężczyzny, który jest wolny od wszystkiego. Rozważania ojca z synem na temat przyszłości ludzkości napawają niepokojem. Czy naprawdę taki będzie koniec?

Autor prowadził ciekawe życie, a u jego schyłku zastanawia się wraz ze swoim synem, co tak w życiu jest naprawdę ważne. I jak łatwo zagubić się w gonitwie ekonomicznej. Książkę czyta się bardzo gładko i pomimo rozważań nieco filozoficznych nie nuży, a przyciąga do siebie. Polecam.

Tiziano Terzani „Koniec jest moim początkiem” wydana przez Wydawnictwo Zysk i spółka z nadanym numerem ISBN 978-83-8116-079-7

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *