O szyciu

Zabawę z szyciem tak na poważnie zaczęłam niedawno. Szukam – poza nauką na kursach szycia – książek, z których sama mogłabym się nieco nauczyć. Przypadkiem natrafiłam na książkę „O szyciu” Jana Leśniaka.

Instrukcje szycia i krojenia materiału wytłumaczone są dla mnie w tej książce w przystępny sposób. Sposób prowadzenia czytelnika przez poszczególne etapy prac także jest ok. Ta książka zawiera głownie propozycje jak uszyć górną cześć garderoby – t-shirt, bluzka. Dodatkowo znajdują się w niej podstawowe informacje wprowadzające typu rodzaje maszyn, materiałów, stopek itp. Autor pokusił się też o przybliżenie w jaki sposób można przenieść wymiary ubrania z naszej ulubionej bluzki. Ale także podpowiada w jaki sposób narysować wykrój bazując na rzeczywistych wymiarach. Czyli w jaki sposób się zmierzyć, żeby się nie okazało, że ciuch uszyty, ale nie pasuje.

Niektóre projekty z książki są proste, przy innych trzeba poświęcić więcej czasu. Mnie brakuje w książce przykładu uszycia zwykłej koszuli i żakietu, ale się czepiam i być może będzie kolejna książka obejmująca bardziej skomplikowane szycie. Naprawdę fajna, wartościowa pozycja i pewnie uszyję na jej podstawie kilka ciuszków, żeby poćwiczyć nowe umiejętności. Z całego serca mogę polecić. I ciekawa jestem innych książek tego autora – a wiem, że jest też książka dotycząca spódnic i sukienek.

Więcej na temat autora można znaleźć tutaj
http://www.pracowniajanlesniak.pl

Jan Leśniak „O szyciu prosto, kreatywnie, modnie” wydana przez Burda Publishing Polska z nadanym numerem ISBN 978-83-8053-257-1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *