Poznaj swoje bakterie

W normalnych okolicznościach nie zastanawiam się nad tym, że jestem żywicielem ogromnej ilości bakterii. Ale warunki i panika spowodowana rozprzestrzenianiem się wirusa sprawia, że bardziej zastanawiam się nad swoją odpornością, a co za tym idzie także bakteriami i wirusami w swoim najbliższym otoczeniu. W tym we własnym ciele. Po książkę sięgnęłam więc z ciekawością i szybko ją przeczytałam, bo temat przedstawiony jest bardzo ciekawie.

Opisuje ona wiele rodzajów zamieszkujących nas bakterii począwszy od naszej skóry a skończywszy na wnętrznościach. Książka prezentuje wiele ciekawostek, odkryć i historii poznawania przez ludzi naszego mikrobiomu. Sporo rzeczy było dla mnie nowością, skupiałam się również przy czytaniu na wskazówkach jak dbać o dobre bakterie, które nam służą i co robić, by unikać tych, które szkodzą.

Cały przekaz książki jest przedstawiony w taki sposób, że nie tylko dorośli, ale także dzieci w wieku szkolnym będą nią zainteresowane. A szykuje się kolejna książka z tej serii dotycząca hormonów, którą także z chęcią przeczytam.

Za książkę dziękuję wydawnictwu – ciekawa lektura.

Nicola Temple,Catherine Whitlock „Poznaj swoje bakterie” wydana przez Wydawnictwo Insignis z nadanym numerem ISBN 978-83-66360-33-4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *